Filozofia hodowli

Tak naprawdę to powinnam tu napisać jedno zdanie: Zapraszam w odwiedziny 😊 To najlepszy sposób ,aby przekonać się w jakich naprawdę warunkach mieszkają moje psy i wychowują się szczenięta. Taka wizyta daje możliwość poznania nam się osobiście , długiej rozmowy i kontaktu z moimi psiakami. Gorąco zapraszam równocześnie proszę o wcześniejsze zaplanowanie ze mną spotkania 😊

1. Gdzie mieszkamy ?

Oświęcim ul. St. Batorego 41

2. Co jemy ? 

Dorosłe psy oraz szczenięta są na diecie  BARF czyli biologicznie odpowiednio zbilansowanej surowiźnie. To rodzaj karmienia zwierząt w sposób maksymalny zbliżony do naturalnego. Więcej na ten temat znajdziesz na moim blogu oraz na you tube.

3. Kto dba o nasze zdrowie ?

Animal-Vet Zasole

  1. Garbarska 10

32-600 Oświęcim

http://animal-vet.pl/pl/start/

TELEFON

668 839 952 – lek. wet. Ewelina Kołodziejczyk

lekarz weterynarii, specjalista radiolog.

698 643 717 – lek. wet. Jarosław Kołodziejczyk

specjalista chirurg, specjalista chorób psów i kotów

4. Gdzie odbywa się poród i mieszkają maluszki ?

„Pokój ciszy„ to specjalny pokój dostosowany do porodu i wczesnego odchowu szczeniąt. To tu śpię z ciężarną suczką na tydzień przed rozwiązaniem . Tutaj przychodzą na świat maluszki i spędzają czas do ukończenia 3 tyg. Wraz ze swoją mamą i ze mną 😉 Do tego pokoju nie mają dostępu inne psy i pozostali domownicy. Dzięki czemu suczka ma poczucie bezpieczeństwa i spokoju co daje niesamowity komfort porodu i opieki nad szczeniakami.

5. Gdzie mieszkają maluszki po 3 tygodniu ?

Od 4 tygodnia maluszki mieszkają w salonie połączonym z kuchnią i jadalnią  , które jest sercem domu. Odgłosy telewizora, odkurzacza, czajnika , śmiechy dzieci, odgłosy ulicy czy spadających czasami ze stołu sztućców czy garnków… Te dźwięki w różnych tonach , o różnym nasileniu  oswajają szczenięta tak ,aby w przyszłości nie wywoływały u nich stresu czy lęków.

6. Socjalizacja szczeniąt

Za punkt honoru stawiam sobie socjal maluszków na najwyższym poziomie .To bardzo ważny element pracy ze szczeniakami. Ma on ogromny wpływ na dalszy rozwój psychiczny psa. Pies rodzi się pulą genów , która wzmocniona prawidłowo przeprowadzoną wczesną socjalizacją daje gwarancję na stabilnego i odważnego  psa. Co z kolei ułatwia nowemu właścicielowi pracę z nim, życie i oszczędza wielu stresów.

O co chodzi z tą socjalizacją ?

Wszystko z czym wcześnie zapozna się szczenię i będzie budzić w nim pozytywne lub obojętne skojarzenia będzie dla niego później naturalnym elementem otoczenia. Nie jest to trudne ponieważ przez pierwsze tygodnie życia szczenię jest niezwykle odważne , ciekawe i wszystkim zainteresowane. Najważniejsze to nie przegapić tego czasu, nie stracić go , dobrze wykorzystać bo czasu nie da się cofnąć i wypracowanie tego będzie w późniejszym zdecydowanie trudniejsze i dłuższe zarówno dla psa jak i jego przewodnika. A czasami w zależności od charakteru psa nieosiągalne już nigdy.

Jak przeprowadzam socjalizację maluszków ?

 Już od 3 dnia życia do 16 dnia rozpoczynam neurostymulację Bio sensor. Ćwiczenia stymulujące  mają wpływ na odporność także psychiczną na stres , mniejszą podatność w przyszłości na infekcje ,prawidłowy rozwój.

Kolejny poziom to złota 12 wg. Margaret Hughes

Zasada „ZŁOTA 12 „ oznacza ,że do 12 tygodnia życia szczeniaka powinno :

 

– Poznać  12 różnych powierzchniach np. piasek, beton ,dywan, kafelki itd.

 

 –  Bawić się 12 różnymi zabawkami np. małymi, dużymi, twardymi, piszczącymi itd

 

–  Przebywać  w 12 różnych miejscach np. ogród, piwnica, samochód , garaż itd.

 

–  Spotkać  12 różne osoby np. kobieta, mężczyzna ,dziecko, staruszek itd.

 

–  Poznać  12 różnych odgłosów np. telewizor, odkurzacz, spadający garnek itd.

 

–  Poznać  12 szybko poruszających się obiektów np. rowerzysta, samochód, motor itd.

 

–  Sprostać  12 różnym wyzwaniom np. tunel, pochylnia, schodki  itd.

 

–  Być „trzymanym „ na  12 sposobów np. na grzbiecie, pod pachą , główką do góry itd.

 

–  Jeść z  12 różnych pojemników np. z miski ceramicznej, plastikowej , z łyżki, z kubka itd.

 

–  Jeść w  12  miejscach np. w domu ,w ogrodzie ,w samochodzie itd

 

–  Bawić się z  12 różnymi szczeniętami i zrównoważonymi psami dorosłymi

 

–  Zostać  12 razy samemu  na ok. 5-45 minut              

 

Moje szczenięta do momentu opuszczenia hodowli przyzwyczajane są do noszenia obróżki, chodzenia na smyczy, do zabiegów pielęgnacyjnych itd. A ten cały ambaras po to , aby  psy wyposażone  w solidne podstawy wyrosły na zrównoważone i przyjacielsko nastawione do ludzi .

7. Jak spędzamy czas na dworze ?

8. Gdzie się szkolimy ??